INFOLEX.LT
Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

registruotis prisijungti
Rekomenduojame archyvas
12/6/2023, Infolex
Pakeistas įsakymas „Dėl Gyvūnų augintinių laikymo viešojo maitinimo įmonėse tvarkos aprašo patvirtinimo“. Nustatyta, kad 1) aprašas taikomas kavinėms, restoranams, barams, picerijoms ir kt. įmonėms; 2) maitinimo įstaigos, kurios lankytojų salėje laiko gyvūnus augintinius, privalo užtikrinti, kad gyvūnų augintinių laikymas nedarys neigiamos įtakos maisto tvarkymui; 3) gyvūnai turi būti paženklinti ir registruoti gyvūnų teisės aktų nustatyta tvarka.
Rekomenduojame
Ko Europos Sąjungos šalių vaistų agentūras išmokė COVID-19 pandemija?
2023-12-06, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ką turite žinoti, jei nusprendėte įsigyti butą negyvenamosios paskirties patalpose
2023-12-06, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos
Seime – Baltijos šalių žurnalistų ir politikų dėmesys išvytiems Baltarusijos žurnalistams ir karo temai
2023-12-06, Seimas
Vilniaus arbitražo dieną 2024
2023-12-06, Vilniaus komercinio arbitražo teismas
Teisininkų komentarai archyvas
12/6/2023, Teisės firmos „Sorainen“ partnerė Indrė Ščeponienė
Tiek teisininkai, tiek verslo atstovai jau yra pastebėję tendenciją, jog metams artėjant į pabaigą įmonės sulaukia didesnio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) dėmesio dėl pagausėjusių pavedimų tikrinti. Pastaruoju metu VMI itin didelį dėmesį skiria plonosios kapitalizacijos taisyklei. Būtent pastaroji turi daug neapibrėžtumų, į kuriuos verslo atstovai bei mokesčių administratorius dažnai žiūri skirtingai. Tad kur baigiasi taisyklės ir prasideda interpretacijos? Pabandykime apžvelgti, ką rodo praktika.
12/6/2023, Advokatų kontoros „Marger“ teisininkė, advokato padėjėja Jūratė Tutinienė
Pagal baudžiamojo proceso įstatymą, pareiga atskleisti nusikalstamas veikas tenka prokurorui ir ikiteisminio tyrimo įstaigoms. Tad didžiąją dalį konkrečios baudžiamosios bylos medžiagos sudaro būtent šių subjektų surinkti duomenys. Kita vertus, teisę savo iniciatyva teikti tyrimui ir/ar bylos teisminiam nagrinėjimui reikšmingus duomenis įstatymas suteikia ir kitiems proceso dalyviams – įtariamajam ar kaltinamajam, atstovui pagal įstatymą, gynėjui, nukentėjusiajam, civiliniam ieškovui, civiliniam atsakovui, jų atstovams, o taip pat ir procese nedalyvaujantiems fiziniams bei juridiniams asmenims.
12/5/2023, Advokatų kontoros „Glimstedt“ partnerė, advokatė Aušra Maliauskaitė-Embrektė ir teisininkė Goda Dugnaitė
Tinkamas vertybinių popierių apskaitos tvarkymas uždarosiose akcinėse bendrovėse (UAB) yra būtinas siekiant užtikrinti bendrovės skaidrumą ir patikimumą. Praktikoje kyla ginčų dėl akcijų nuosavybės nustatymo ar atitinkamų sutarčių sąlygų nuginčijimo, kuriuos nulemia aplaidžiai ar nenuosekliai tvarkoma bendrovės vertybinių popierių apskaita. Siekiant atskleisti, kaip šių problemų išvengti, toliau straipsnyje analizuojami esminiai vertybinių popierių apskaitos ypatumai ir praktiniai jų taikymo aspektai.
12/4/2023, Teisės firmos „Sorainen“ ekspertė, advokatė dr. Lina Aleknaitė-van der Molen
Spalį Europos Sąjungos (ES) Parlamentas ir Taryba patvirtino Europos žaliųjų obligacijų (EŽO) reglamentą. Šis reglamentas visoje ES, įskaitant ir Lietuvą, įsigalios po kiek daugiau nei metų. Tad jo taikymui ilgai nedelsdami turėtų pradėti ruoštis ir verslo atstovai, norintys pritraukti daugiau investuotojų ir pasinaudoti galimybe padengti kylančias išlaidas.
Teisininkų komentarai
Tarptautinė mokslinė studentų konferencija "Darbuotojų mobilumas: teisiniai ir socialiniai aspektai"
2007-04-12, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2007-02-09, TM
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2006-11-07, TM
Rugsėjį pradeda darbą keturi nauji antstoliai
2006-08-30, Antstolių rūmai
Savaitės apžvalga archyvas
Teismų praktikos išaiškinimai archyvas
12/6/2023, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų atrankos kolegija išsprendė nuteistųjų Vytauto Gapšio, Eligijaus Masiulio ir Raimondo Kurlianskio kasacinių skundų dėl Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2023 m. lapkričio 22 d. nuosprendžio priėmimo ir prašymų sustabdyti šio teismo nuosprendžio vykdymą klausimus.
12/6/2023, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2023 m. gruodžio 6 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Ričardas Baika, Hansas-Erikas Ehvertas (H.-E. Ehvert) ir Arle Grabbis (A. Grabbi) buvo nuteisti už trijų nusikaltimų padarymą, veikiant organizuota grupe.
12/6/2023, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2023 m. gruodžio 5 d. Lietuvos Aukščiausiajame Teisme lankėsi septyni Ukrainos teisininkai praktikai (teisėjai, privataus sektoriaus, dirbančio su teisinėmis technologijomis, atstovai).
12/5/2023, Nacionalinė teismų administracija
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2023 m. lapkričio 27 d. išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje buvo sprendžiami klausimai dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo tėvams gyvenant skyrium, vaiko nuolatinės gyvenamosios vietos pakeitimo, kai vaikas yra išvežtas nuolat gyventi į užsienio valstybę negavus tėvo sutikimo ir teismo leidimo.
12/5/2023, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
COVID19: Teisingumo Teismas patvirtino tam tikrus kelionių draudimus ir reikalavimus atlikti testus ir laikytis karantino vykstant sveikatos krizei.
12/5/2023, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
Administracinė bauda gali būti skirta tik už esant kaltei padarytą Bendrojo
duomenų apsaugos reglamento pažeidimą.
12/5/2023, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
Europos Komisijos atliktas Liuksemburgo dėl Engie grupės priimtų tax rulings tyrimas pažeidė Sąjungos teisę.
12/5/2023, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas
Konstitucinis Teismas šiandien pateiktoje išvadoje konstatavo, kad Seimo nario P. G. veiksmas – sąmoningas balsavimas už kitą Seimo narį – prieštarauja Konstitucijai. Šiuo veiksmu Seimo narys P. G. šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką.
12/4/2023, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Sveikiname Lietuvos advokatūros bendruomenę profesinės šventės proga!
12/4/2023, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2023 m. lapkričio 29 d. išnagrinėjo bylą, kurioje patvirtintas Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (Policijos departamentas) sprendimo atsisakyti advokatui pateikti duomenis (Sprendimas) teisėtumas.
12/4/2023, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2023 m. lapkričio 23 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje J. K. patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už tai, kad savavaldžiavo, panaudodamas fizinį smurtą (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 294 straipsnio 2 dalis), ir neteisėtai atėmė nukentėjusiajam laisvę, panaudodamas fizinį smurtą (BK 146 straipsnio 2 dalis). Konfliktas kilo, kai J. K. su kitu asmeniu, pastebėję nukentėjusįjį ir manydami, kad jis iš viešbučio pagrobė piniginę, vykdė tariamą teisę panaudodami fizinį smurtą, taip pat neteisėtai atėmė nukentėjusiajam laisvę panaudodami fizinį smurtą.
12/4/2023, Lietuvos apeliacinis teismas
Trys Lietuvos apeliaciniame teisme gautos baudžiamosios bylos, vadovaujantis nuo spalio mėnesio įsigaliojusia Teisėjų tarybos patvirtinta bylų pripažinimo greičiau nagrinėtinomis ir teismo posėdžių koordinavimo jose tvarka, Apeliacinio teismo pirmininko įsakymais pripažintos pirmo lygio greičiau nagrinėtinomis bylomis.
12/4/2023, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2023 m. lapkričio 27 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą pagal A. L. (ieškovo) ieškinį darbdavei AB „Lietuvos geležinkeliai“ (atsakovei) dėl darbo ginčo išnagrinėjimo teisme.
12/1/2023, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas
Konstitucinis Teismas gruodžio 5 d., antradienį, 15 val. skelbs išvadą dėl pareiškėjo Seimo 2023 m. birželio 1 d. nutarime išdėstyto paklausimo, ar Seimo nario P. G. konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą Seimo nariui P. G. pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti išvadoje, prieštarauja Konstitucijai.
11/30/2023, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2023 m. lapkričio 29 d. nutartimi administracinėje byloje, susijusioje su viešojo intereso užtikrinimu nuosavybės teisių atkūrimo procese, buvo patvirtinta taikos sutartis. Šalys, siekdamos taikiai užbaigti ginčą, sutarė dėl Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sprendimo, kuriuo fiziniam asmeniui suklastotų dokumentų pagrindu buvo neteisėtai atkurtos nuosavybės teisės į miškų ūkio paskirties žemės sklypus, už ką jis vėliau nuteistas, panaikinimo ir iš to kilusių teisinių padarinių pašalinimo.
Teismų praktikos išaiškinimai
Tarptautinė mokslinė studentų konferencija "Darbuotojų mobilumas: teisiniai ir socialiniai aspektai"
2007-04-12, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2007-02-09, TM
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2006-11-07, TM
Rugsėjį pradeda darbą keturi nauji antstoliai
2006-08-30, Antstolių rūmai
Teismai ir ikiteisminis procesas archyvas
12/6/2023, Generalinė prokuratūra
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Aukštaitijos gyventojui pareikšti kaltinimai dėl savo mažametės sesers išžaginimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.
12/6/2023, Generalinė prokuratūra
Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros prokurorė Asta Kudrauskienė teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl galimo turto pasisavinimo iš vienos uždarosios akcinės bendrovės Mažeikių mieste.
12/6/2023, Generalinė prokuratūra
Kauno apygardos prokuratūros prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą dėl neteisėto didelio kiekio narkotinių kanapių auginimo, disponavimo narkotinėmis medžiagomis, jų platinimo.
12/6/2023, Nacionalinė teismų administracija
Panevėžio apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvęs teisėjas S. L. kaltinamas dėl kyšininkavimo, o laikinai iš advokatų sąrašo išbrauktas R. M. – dėl prekybos poveikiu.
12/6/2023, Nacionalinė teismų administracija
Šiaulių apygardos teismas tęsė dar dviejų į teisiamąjį posėdį pašauktų liudytojų apklausą, artimiausiame teisiamajame posėdyje teismas išklausys kitų liudytojų parodymus.
12/6/2023, Nacionalinė teismų administracija
2023 m. gruodžio 6 d. nuo 10.00 iki 13.00 val. naudojant elektroninių ryšių technologijas (balsavimas vyks elektroniniu paštu) vyks neeilinis Teisėjų tarybos posėdis.
12/6/2023, Generalinė prokuratūra
Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Lietuvos Respublikos Seimo narys Petras Gražulis kaltinamas tuo, kad 2022 m. gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Seimo patalpose, po Seimo plenarinio posėdžio, kuriame buvo svarstomas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, viešai išsakė teiginius, kurie vertintini kaip žmonių grupės niekinimas dėl jų seksualinės orientacijos.
12/6/2023, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje kaunietė A. R. buvo kaltinama dėl eismo įvykio, kurio metu žuvo du žmonės, sukėlimo.
12/6/2023, Nacionalinė teismų administracija
Nuo gruodžio 11 dienos projektu ATVIRI TEISMAI atveriama dar daugiau informacijos apie Lietuvos teismų veiklą. Inovatyvus internetinis projektas svetainėje www.teismai.lt leis surasti ne tik statistinius duomenis apie gautas ir išnagrinėtas bylas visuose teismuose, teisėjų specializaciją, tačiau ir informaciją apie teismams skirtas lėšas, jų panaudojimą, teisėjų ir teismuose dirbančiųjų darbuotojų skaičių.
12/5/2023, Generalinė prokuratūra
Klaipėdos apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl disponavimo labai dideliu itin stiprių narkotinių medžiagų kiekiu pareikšti sutuoktinių porai iš Klaipėdos rajono.
12/5/2023, Generalinė prokuratūra
Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai kyšininkavimu buvo pareikšti dviem Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojams ir dviem juos papirkusiems asmenims. Teismas vienam iš gydytojų A. S. skyrė 46 400 eurų baudą.
12/5/2023, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai | Nacionalinė teismų administracija
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose priimtas apkaltinamasis nuosprendis byloje, kurioje kaunietis M. B. buvo kaltinamas, jog į bendrininkų grupę subūrė kaltinamuosius J. G. ir G. V. ir iš nukentėjusiojo, panaudojant fizinę bei psichologinę prievartą, reikalavo atiduoti pinigus.
12/5/2023, Kauno apylinkės teismas | Nacionalinė teismų administracija
Kauno apylinkės teismas, iškilmingo renginio metu, paminėjo teismo steigimo 90-metį. Renginyje dalyvavo ne tik gausi Kauno apylinkės teismo bendruomenė, bet ir kitų institucijų bei teismų vadovai ir atstovai, buvę ilgamečiai Kauno apylinkės teismo teisėjai bei pirmininkai.
12/5/2023, Panevėžio apylinkės teismas | Nacionalinė teismų administracija
Tęsiant teismų reformą, nuo 2024 m. sausio 1 d. Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmai bus uždaryti. Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmų veiklos teritorija bus sujungta su Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmų veiklos teritorija, paliekant tik Biržų rūmus.
12/5/2023, Tauragės apylinkės teismas | Nacionalinė teismų administracija
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos..
12/4/2023, Nacionalinė teismų administracija
Šiuo metu Rusijoje bausmę atliekančio R. Z. baudžiamojoje byloje, kuri Panevėžio apygardos teisme nagrinėjama kaltinamajam nedalyvaujant, penktadienio posėdyje buvo apklausti aštuoni nukentėjusieji.
12/4/2023, Nacionalinė teismų administracija
2023 m. gruodžio 11 d. 9.00 val. Lietuvos Aukščiausiajame Teisme vyks Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos posėdis, kuriame bus įvykdoma atranka į Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko pareigas ir vykdomos atrankos į apygardų ir apygardų administracinių teismų teisėjo pareigas.
12/1/2023, Nacionalinė teismų administracija
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas, kuriuo Ukrainos pilietė K.Y. pripažinta kalta dėl transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja neblaivus asmuo (Baudžiamojo kodekso 281-1 str. 1 d.).
12/1/2023, Nacionalinė teismų administracija
Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teismas K. B. baudžiamąją bylą pradėjo nagrinėti iš esmės. Buvęs Seimo narys kaltinamas seksualiniu prievartavimu, jaunesnių negu šešiolikos metų asmenų tvirkinimu ir nesunkiu jų sveikatos sutrikdymu.
12/1/2023, Nacionalinė teismų administracija
2023 m. gruodžio 1 d. nuo 10.00 val. Nacionalinėje teismų administracijoje (L. Sapiegos g. 15, Vilniuje) mišriu būdu, naudojant Zoom vaizdo konferencijų ir pokalbių platformą, vyko Teisėjų tarybos posėdis.
12/1/2023, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos
Lietuvos muitinės pareigūnai šiuo metu pasienyje taiko sustiprintas krovinių patikros priemones. Nuodugniai – panaudojant rentgeno kontrolės sistemą arba iškraunant krovinį – patikrinamas kiekvienas krovininis automobilis. Nudengiami net tuščiomis važiuojančių mašinų tentai, ieškant slėptuvių matuojami automobilių kėbulai, transporto priemonės sveriamos.
11/30/2023, Generalinė prokuratūra
Ikiteisminiame tyrime, kuris atliekamas dėl galimai neteisėtai pasisavintų tarybos nario veiklai skirtų lėšų, pareikšti įtarimai buvusiam Jonavos rajono savivaldybės tarybos nariui, dabartiniam merui M.S.
Teismai ir ikiteisminis procesas
Tarptautinė mokslinė studentų konferencija "Darbuotojų mobilumas: teisiniai ir socialiniai aspektai"
2007-04-12, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2007-02-09, TM
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2006-11-07, TM
Rugsėjį pradeda darbą keturi nauji antstoliai
2006-08-30, Antstolių rūmai
Karjera archyvas
12/6/2023, Teisingumo ministerija
Teisingumo ministerijoje vykusioje iškilmingoje priesaikų ceremonijoje prisiekė 7 advokatai. Sveikindama naujai prisiekusiuosius teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska pasidžiaugė, jog paskutinioji šių metų priesaikų ceremonija vyksta labai svarbiu laiku, išvakarėse paminėjus Lietuvos advokatūros dieną.
12/6/2023, Mykolo Romerio universitetas
Neseniai įvykusiame Europos reformų universitetų aljanso - ERUA narių susirinkime Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektorė prof. dr Inga Žalėnienė buvo išrinkta ERUA Rektorių tarybos vice pirmininke. Rektorių tarybos pirmininku išrinktas Socialinių ir humanitarinių mokslų universiteto - SWAP (Lenkija) rektorius prof. hab. dr. Roman Cieślak.
TV, radijo, interneto laidos archyvas
12/6/2023, Lietuvos notarų rūmai
Žinių radijo laidos "Tarp keturių sienų" vedėjas, brokeris Mantas Mikočiūnas kalbino Lietuvos notarų rūmų prezidentą, Klaipėdos notarą Marių Stračkaitį apie naujienas - notarų rengiamus elektroninius nekilnojamojo turto aukcionus, nuotolinių notarinių veiksmų plėtrą, patogius elektroninius įrankius, pagreitinančius klientų patekimą pas notarus.
TV, radijo, interneto laidos
Ko Europos Sąjungos šalių vaistų agentūras išmokė COVID-19 pandemija?
2023-12-06, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ką turite žinoti, jei nusprendėte įsigyti butą negyvenamosios paskirties patalpose
2023-12-06, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos
Seime – Baltijos šalių žurnalistų ir politikų dėmesys išvytiems Baltarusijos žurnalistams ir karo temai
2023-12-06, Seimas
Vilniaus arbitražo dieną 2024
2023-12-06, Vilniaus komercinio arbitražo teismas
Universitetai ir teisės mokslas archyvas
12/6/2023, Mykolo Romerio universitetas
Tarptautinė universitetų reitingavimo agentūra „QS World University Rankings: Sustainability“ skelbia pasaulio aukštojo mokslo institucijų tvarumo rodiklių reitingus, kuriuose pirmą kartą įvertintas ir Mykolo Romerio universitetas (MRU)
12/5/2023, Mykolo Romerio universitetas
Desta G. – Mykolo Romerio universiteto alumnas, šiuo metu aktyviai prisideda prie kibernetinio saugumo tyrimų ir tęsia savo akademinę kelionę studijuodamas doktorantūroje RMIT universitete (RMIT University Melbourne City Campus) Australijoje.
12/5/2023, Mykolo Romerio universitetas
2023-11-30 d. vyko Mykolo Romerio universiteto senato posėdis.
12/5/2023, Vilniaus universitetas
VU Teisės klinika laimėjo Vilniaus miesto savivaldybės viešąjį pirkimą ir toliau išlieka vienintele nevyriausybine organizacija Lietuvoje, teikiančia pirminę valstybės garantuojamą teisinę pagalbą bei galės toliau bent vienerius metus tęsti paslaugų teikimą Lietuvos gyventojams.
12/1/2023, Mykolo Romerio universitetas
Paskutinę rudens dieną Mykolo Romerio Universiteto Teisės mokyklos „Teisė ir globalus saugumas“ studentai kartu su Teisės teorijos dalyko dėstytoja lekt. Asta Benetyte, docente dr. Dovile Sagatiene bei MRU Atminties ir teisingumo tyrimų centro vadove dr. Monika Rogers dalyvavo seminare su ERUA tinklo partneriais iš Paryžiaus 8 universiteto Prancūzijoje.
11/30/2023, Mykolo Romerio universitetas
2023 m. gruodžio 6 d. MRU įvyks diskusija „Atrask atvirojo mokslo veiklas Lietuvoje“, kurią organizuoja Mykolo Romerio universiteto (MRU) Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas.
Universitetai ir teisės mokslas
Ko Europos Sąjungos šalių vaistų agentūras išmokė COVID-19 pandemija?
2023-12-06, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ką turite žinoti, jei nusprendėte įsigyti butą negyvenamosios paskirties patalpose
2023-12-06, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos
Seime – Baltijos šalių žurnalistų ir politikų dėmesys išvytiems Baltarusijos žurnalistams ir karo temai
2023-12-06, Seimas
Vilniaus arbitražo dieną 2024
2023-12-06, Vilniaus komercinio arbitražo teismas
Aktualijos archyvas
12/6/2023, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Europos vaistų reguliavimo tinklas ne vienerius metus buvo kovos su COVID-19 liga priešakyje, atlikdamas itin svarbų vaidmenį vertinant ir stebint vaistus, tarp jų ir vakcinas. Bendroje Europos vaistų agentūros (EVA) ir Vaistų agentūrų vadovų (Heads of Medicines Agencies, HMA) paskelbtoje ataskaitoje apžvelgiama pagrindinė informacija, kuri gali būti naudinga bet kokioms būsimoms sveikatos krizėms.
12/6/2023, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos
Gyventojams atkreipus dėmesį į skelbimuose vis dažniau pasitaikančius siūlymus pirkti butą negyvenamosios paskirties patalpose, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) įspėja: įsigijus tokį butą ne tik netenkama kai kurių gyvenamajam būstui priklausančių garantijų, bet gali tekti sumokėti baudą.
12/6/2023, Seimas
Gruodžio 7 d., ketvirtadienį, 10.30 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) vyks tradicija tapęs Baltijos šalių žurnalistų forumas „Tarptautiniai konfliktai ir žurnalistika: tikslas – išlaikyti aukščiausius žurnalistikos standartus“, kuris šiemet skiriamas profesinių standartų išlaikymui karų ir tarptautinių konfliktų kontekste
12/6/2023, Vilniaus komercinio arbitražo teismas
Vilniaus komercinio arbitražo teismas ir Vilniaus arbitražo bendruomenė 2024 m. rugsėjo 13 d. organizuoja Vilniaus arbitražo dieną 2024.
12/6/2023, Susisiekimo ministerija
Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą.
12/6/2023, Teisingumo ministerija
Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 75-mečio proga Teisingumo ministerija visuomenei pristatys menininkės Agnės Kišonaitės sukurtą instaliaciją „Teisingumas“. Šių metų pavasarį prasidėjęs projektas kvietė visus norinčius padovanoti nebereikalingus akinius. Surinkti akiniai tapo kūrybine medžiaga Temidę vaizduosiančiam meno kūriniui „Teisingumas“.
12/6/2023, Vidaus reikalų ministerija
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pristatė du Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) valdomus registrus, naudojamus nusikaltimų prevencijai, vykdant ikiteisminius tyrimus bei teismo procesus.
12/6/2023, Vidaus reikalų ministerija
Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius dalyvavo ES vidaus reikalų ministrų taryboje Briuselyje, kurioje aptarta padėtis Šengeno erdvėje, taip pat situacija prie Suomijos – Rusijos sienos. Viceministras taip pat susitiko su Europos Parlamento LIBE komiteto pirmininku J. F. Lopez Aguilar ir aptarė Lietuvai svarbių migracijos instrumentalizavimo nuostatų išlaikymo Migracijos ir prieglobsčio pakte bei Šengeno sienų kodekse svarbą.
12/5/2023, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Gruodžio 5-ąją minima Tarptautinė savanorystės diena. Šią dieną visuomenė skatinama susipažinti su savanorių veikla, jų tarnybomis, kviečiama į jas įsitraukti. Prie Aplinkos apsaugos departamento veiklos prisideda daugiau nei 400 savanorių – neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių. Jų pasiryžimas prisidėti ir rūpintis saugant aplinką įkvepia.
12/5/2023, Aplinkos ministerija
Aplinkos apsaugos agentūra pristatė apibendrintą Lietuvos aplinkos būklės ir jos pokyčių ataskaitą už 2022-uosius metus.
12/5/2023, Krašto apsaugos ministerija
LR Seimas antradienį patvirtino 2024 metų valstybės biudžeto projektą, kuriame numatyta šalies gynybai kitais metais skirti 2 mlrd. 91,7 mln. Eur., įskaitant 134,8 mln. Eur. Solidarumo įnašo lėšas. Gynybos biudžetas 2024 m. sudarys 2,75 proc. nuo BVP, o didžioji finansavimo dalis bus skirta Lietuvos kariuomenės pajėgumų stiprinimui.
12/5/2023, Kultūros ministerija
Seimui šiandien patvirtinus kitų metų valstybės biudžetą, kultūros srities biudžetas, lyginant su pirminiu 2024 m. valstybės biudžeto projektu, padidėjo 4,2 mln. eurų. Kitu sprendimu Seimas dar penkeriems metamas – iki 2028 metų pabaigos – pratęsė pelno mokesčio lengvatą kino filmų gamybai.
12/5/2023, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija kviečia susipažinti su Kelių priežiūros vadovo Automobilių kelių nuolatinės priežiūros normatyvų atnaujinimo projektu, kuris nustato reikalavimus nuolatinei valstybinės reikšmės kelių priežiūrai.
12/4/2023, Lietuvos notarų rūmai
Vilniuje gruodžio 2 d. įvyko kasmetinis Baltijos šalių notariatų trišalės tarybos posėdis, kuriame Estijos, Latvijos ir Lietuvos notarų rūmų vadovybės atstovai aptarė savo notariatų svarbiausius įvykius per besibaigiančius metus.
12/4/2023, Europos Komisija
Žiūrovų laukia penki ypatingi pokalbiai su Lietuvos ir Europos lyderiais, visuomenės veikėjais – Gitanu Nausėda, Ingrida Šimonyte, Viktorija Čmilyte-Nielsen, Virginijumi Sinkevičiumi ir Marijonu Mikutavičiumi.
12/4/2023, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
Nuo 2023 m. gruodžio 1 d. įsigaliojo Kosmetikos reglamento pakeitimai, kurie yra susiję su rinkodara bei pateikimu rinkai. Medžiagos, kurios turi būti uždraustos pagal Omnibus VI reglamentą, yra pagrįstos 18-uoju CLP reglamento ((ES) 2022/692) techniniu pritaikymu.
12/4/2023, Vidaus reikalų ministerija
Vidaus reikalų ministerija, siekdama spręsti aktualią narkotikų paplitimo tarp nepilnamečių problemą, inicijavo Nepilnamečių narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose bandomąjį projektą. Jis startuos šį mėnesį ir iki kitų metų gegužės 31 d. bus įgyvendinamas septyniose pasirinktose Vilniaus m., Alytaus m. ir Klaipėdos r. savivaldybių mokyklose.
12/1/2023, Valstybinė darbo inspekcija
Darbo kodekso 52 str. nuotolinis darbas apibrėžiamas kaip darbo organizavimo forma arba darbo atlikimo būdas, kai darbuotojas jam priskirtas darbo funkcijas arba jų dalį visą arba dalį darbo laiko su darbdaviu suderinta tvarka reguliariai atlieka nuotoliniu būdu, tai yra sulygtoje darbo sutarties šalims priimtinoje kitoje, negu yra darbovietė, vietoje, taip pat naudodamas informacines ir elektroninių ryšių technologijas (teledarbas).
12/1/2023, Aplinkos ministerija
Aplinkos ministras patvirtino Taršos leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių ir Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių pakeitimus, kurie leis spręsti praktinio jų taikymo problemas.
12/1/2023, Valstybinė darbo inspekcija
Ar gali, darbuotojui apsilankius pas psichologą, būti apribota teisė dirbti? Ir ar darbdavys gali rinkti informaciją apie darbuotojo psichikos sveikatą? Apskritai – kaip darbdavys gali padėti darbuotojui, ir atvirkščiai? Kada privalu psichinę sveikatą tikrinti?
12/1/2023, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija
2023 m. minime Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) 5 metų taikymo sukaktį. Tai teisės aktas, kuris įtvirtino ir padeda užtikrinti kiekvieno iš mūsų teisę į asmens duomenų apsaugą. Ši teisė ypač aktuali aktyviai gyvenant skaitmeninėje erdvėje. Be kita ko, BDAR padeda organizacijoms užtikrinti veiklos skaidrumą tvarkant klientų informaciją, vystant verslą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Per penkerius metus tiek daug išmokome, paaugome, sukaupėme ne vieną istoriją, kuria taip nekantru pasidalinti.
12/1/2023, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba
„Sodra“ ketina iki Kalėdų išmokėti visas pensijas bei kitas periodines išmokas.
12/1/2023, Prezidentas
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvauja Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijos (COP28) pasaulio vadovų susitikime Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Plenarinėje sesijoje Prezidentas, pirmasis iš Europos Sąjungos šalių narių vadovų, kreipėsi į pasaulio valstybių lyderius.
11/30/2023, Susisiekimo ministerija
Susisiekimo ministerija nesutinka su šiandien paskelbtu Konkurencijos tarybos nutarimu bei skirta bauda dėl prieigos prie perpildytos viešosios geležinkelių infrastruktūros suteikimo reguliavimo ir neva ribojamos konkurencijos pagal 2020 m. tuometinio ministro įsakymą šalies geležinkelių transporto rinkoje.
11/30/2023, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba
Savo vaikų neišlaikantys tėvai vidutiniškai skolingi „Sodrai“ iki 5 tūkstančių eurų, o didžiausia vieno žmogaus skola siekia 60 tūkstančių eurų.
11/30/2023, Aplinkos ministerija
Šiandien, lapkričio 30-ąją, prasideda Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos (JTBKKK) konferencija COP28. Šiemet konferencija vyksta Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir tęsis dvi savaites. Preliminariais duomenimis, tai bus didžiausia COP konferencija per visą istoriją – derybose ir renginiuose planuoja dalyvauti daugiau nei 70 tūkst. žmonių iš viso pasaulio. Konferencijoje dalyvauja ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir jo vadovaujama delegacija iš Lietuvos.
11/30/2023, Europos Komisija
Europos Komisija priėmė keletą pasiūlymų, skirtų pagerinti keleivių ir keliautojų patirtį, sustiprinant jų teises. Naujos taisyklės bus grindžiamos įgyta patirtimi, įskaitant naujausią patirtį, susijusią su tiek keliautojus, tiek kelionių rinką itin paveikusia COVID-19 krize ir įmonių grupės „Thomas Cook“ bankrotu 2019 m.
11/30/2023, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos
Lietuvos Respublikos muitinė diegia pažangią žmogiškųjų išteklių valdymo metodiką – kompetencijų modelį ir adaptuoja Europos Komisijos rekomendacijas.
Aktualijos
Ko Europos Sąjungos šalių vaistų agentūras išmokė COVID-19 pandemija?
2023-12-06, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ką turite žinoti, jei nusprendėte įsigyti butą negyvenamosios paskirties patalpose
2023-12-06, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos
Seime – Baltijos šalių žurnalistų ir politikų dėmesys išvytiems Baltarusijos žurnalistams ir karo temai
2023-12-06, Seimas
Vilniaus arbitražo dieną 2024
2023-12-06, Vilniaus komercinio arbitražo teismas
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
15:26
12:12
18:36
10:27
16:55
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>