Dokumentas atspausdintas iš INFOLEX teisės aktų sistemos www.teisesaktai.lt.
Advokatai
Dokumentas atspausdintas iš INFOLEX teisės aktų sistemos www.teisesaktai.lt.
305 str. | Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas
Straipsnio redakcija įsigalioja nuo: 2024-07-01
Teisės akto redakcija įsigalioja nuo: 2024-03-28
Teisės akto statusas: Galiojantis
Su straipsniu susiję duomenys
 • 305 straipsnis. Saugomų teritorijų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas

  1. Atkuriamųjų sklypų, genetinių sklypų, biosferos poligonų ar buferinės apsaugos zonų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas

  užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo dvidešimt iki penkiasdešimt eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo trisdešimt iki vieno šimto dešimt eurų.

  2. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, kai padaroma žalos aplinkai,

  užtraukia baudą asmenims nuo keturiasdešimt iki vieno šimto eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo šešiasdešimt iki dviejų šimtų trisdešimt eurų.

  3. Šio straipsnio 1, 2 dalyse numatyti administraciniai nusižengimai, padaryti pakartotinai,

  užtraukia baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki vieno šimto septyniasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno šimto iki trijų šimtų eurų.

  4. Valstybinių parkų ar biosferos rezervatų, išskyrus valstybiniuose parkuose ar biosferos rezervatuose esančias gamtos paveldo objektų teritorijas ir valstybinių parkų ar biosferos rezervatų ir jų ribų planuose išskirtus gamtinius rezervatus ir draustinius, apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas

  užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo šešiasdešimt iki vieno šimto septyniasdešimt eurų.

  KEISTA:

  2019 06 06 įstatymu Nr. XIII-2167 (nuo 2020 01 01)

  (TAR, 2019, Nr. 2019-09939)

   

  5. Šio straipsnio 4 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, kai padaroma žalos aplinkai,

  užtraukia baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki vieno šimto septyniasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno šimto dešimt iki trijų šimtų eurų.

  6. Šio straipsnio 4, 5 dalyse numatyti administraciniai nusižengimai, padaryti pakartotinai,

  užtraukia baudą asmenims nuo vieno šimto iki trijų šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo dviejų šimtų iki šešių šimtų eurų.

  7. Gamtinių rezervatų, draustinių, gamtos paveldo objektų teritorijų arba valstybinių parkų ar biosferos rezervatų ir jų ribų planuose išskirtų gamtinių rezervatų ar draustinių, valstybiniuose parkuose ar biosferos rezervatuose esančių gamtos paveldo objektų teritorijų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas

  užtraukia baudą asmenims nuo trisdešimt iki vieno šimto penkiasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno šimto penkiasdešimt iki dviejų šimtų trisdešimt eurų.

  KEISTA:

  2019 06 06 įstatymu Nr. XIII-2167 (nuo 2020 01 01)

  (TAR, 2019, Nr. 2019-09939)

   

  8. Šio straipsnio 7 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, kai padaroma žalos aplinkai,

  užtraukia baudą asmenims nuo vieno šimto penkiasdešimt iki dviejų šimtų trisdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo dviejų šimtų trisdešimt iki keturių šimtų trisdešimt eurų.

  9. Šio straipsnio 7, 8 dalyse numatyti administraciniai nusižengimai, padaryti pakartotinai,

  užtraukia baudą asmenims nuo dviejų šimtų trisdešimt iki keturių šimtų trisdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo keturių šimtų iki devynių šimtų eurų.

  10. Saugomų teritorijų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas neteisėtai pastatant, laikant ar naudojant apgyvendinimui, nakvynei, maitinimui ar kitiems tikslams vagonėlius ar kitus kilnojamuosius objektus arba įrenginius

  užtraukia baudą asmenims nuo trisdešimt iki trijų šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo šešiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

  11. Šio straipsnio 10 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai,

  užtraukia baudą asmenims nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo dviejų šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų.

   

Ieškote advokato?
Advokatai pagal dokumento temą „Administracinė teisė“:
Advokatų Birutės Rutkauskienės ir Viktoro Rutkausko kontora
Vilnius. Kontaktai
Vilniaus advokatų kontora Baristera
Vilnius. Kontaktai
Saulius Jakštas
Vilnius. Kontaktai
Daugiau
Norėdami gauti atsakymą, įveskite savo elektroninio pašto adresą
Dėkojame.
Pranešimas išsiųstas
Sutinku gauti Infolex el. laišką pagalbos atsakymui įvertinti.
Atšaukti
Į pagalbos centrą >
Pagalba
Mobili ver.