Esminės citatos iš aukščiausiųjų teismų išaiškinimų
1
44382 svarbiausios citatos iš LRKT, LAT civilinių, LVAT sprendimų
2
Ieškokite citatų įrašę žodžius, įstatymo straipsnį ar bylos kategoriją
3
Paspauskite ant citatos pavadinimo ir rasite panašias citatas
Citata atrinkta teisininkų
BK 40 straipsnio 1 ir 3 dalyse įtvirtinta atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą sąlyga, kad laiduotoju gali būti skiriamas tik vertas teismo pasitikėjimo, galintis daryti teigiamą įtaką kaltininkui asmuo, turi savarankišką reikšmę, jos konstatavimas turi būti motyvuotas (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-116-1073/2018, 2K-153-976/2018).
 
Citata atrinkta teisininkų
Asmens, oficialiai nepaskirto bendrovės vadovu, pripažinimo faktiniu bendrovės vadovu kriterijai yra: 1) vadovavimo funkcijos vykdymas (taip pat ir privalomų instrukcijų formaliai paskirtiems valdymo organams davimas); 2) vadovavimas yra nuolatinio pobūdžio – asmuo sistemingai atlieka veiksmus, kurie pagal įstatymus ir steigimo dokumentus būdingi juridinio asmens vadovui. Sandorių pasirašymas bendrovės vardu nėra esminis kriterijus nustatant, ar asmuo yra de facto vadovas (kasacinė nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-4-313/2018).
 
Citata atrinkta teisininkų
Sutiktina, kad mokesčių sumokėjimas yra bendrovės pareiga. Tačiau tais atvejais, kai kreditorius negali gauti savo reikalavimo patenkinimo iš juridinio asmens, tiesiogiai kreditoriui (šiuo atveju VMI) atsako juridinio asmens vadovas (faktinis vadovas), dėl kurio kaltų veiksmų nebuvo sumokėti mokesčiai (kasacinė nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 2K-80-1073/2019). Pažymėtina, kad UAB „Automobilių visata“ Vilniaus apygardos teismo 2018 m. gruodžio 6 d. nutartimi iškelta bankroto byla; Vilniaus apygardos teismo 2019 m. kovo 18 d. nutartimi UAB „Automobilių visata“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto. Vilniaus apygardos teismo 2019 m. liepos 2 d. sprendimu pripažinta bankrutuojančios ir likviduojamos dėl bankroto UAB „Automobilių visata“ pabaiga, sprendimas įsiteisėjo 2019 m. rugpjūčio 2 d. 2020 m. gruodžio 16 d. surašytas kaltinamasis aktas šioje byloje ir byla perduota teismui. Taigi UAB „Automobilių visata“ kaip teisinių santykių subjektas nebeegzistavo. Ją įtraukti į bylą kaip civilinę atsakovę nebuvo teisinio pagrindo ir galimybių. Kaip jau minėta, pridėtinės vertės mokestis nebuvo sumokėtas dėl kaltų UAB „Automobilių visata“ faktinio vadovo A. R. veiksmų, todėl jis pagrįstai pripažintas tinkamu civiliniu atsakovu byloje.‏‏‎ ‏‏‎
 
Norėdami gauti atsakymą, įveskite savo elektroninio pašto adresą
Dėkojame.
Pranešimas išsiųstas
Sutinku gauti Infolex el. laišką pagalbos atsakymui įvertinti.
Atšaukti
Į pagalbos centrą >
Pagalba
Mobili ver.